Filmy z drona

Filmy z powietrza

Filmy nagrywane z perspektywy lotu ptaka są niezwykłym urozmaiceniem tradycyjnych kadrów – tworzą prawdziwie hollywoodzki efekt. Coraz częściej można je dostrzec zarówno w spotach reklamowych, teledyskach, nagraniach korporacyjnych, jak i filmach ślubnych. Dron pozwala na uchwycenie w kadrze całych budynków, ich bliższego oraz dalszego otoczenia, a także nagranie nieszablonowych scen krajobrazowych.

Jeśli chcesz, by w Twoim filmie znalazły się ujęcia z lotu ptaka, służymy pomocą. Dysponujemy dronem, który umożliwia nagrywanie z powietrza filmów w wysokiej jakości. Mamy nie tylko niezbędne uprawnienia do jego obsługi, ale też wieloletnie doświadczenie w filmowaniu z powietrza.

Filmy z powietrza

Zdjęcia z lotu ptaka

Poza filmowaniem zajmujemy się też wykonywaniem zdjęć z powietrza. Nasz dron uwieczniał już różnego rodzaju imprezy muzyczne, sportowe i firmowe. Zdjęcia z powietrza realizowaliśmy nie tylko dla firm i osób prywatnych, ale też dla instytucji państwowych. Korzystając z drona, zawsze staramy się wykorzystać nasze doświadczenie z zakresu tradycyjnej fotografii, jak i ogromne możliwości, jakie daje perspektywa lotu ptaka.

Jeśli marzysz o nietuzinkowych zdjęciach, szczerze polecamy wybór drona. Fotografie z powietrza robią ogromne wrażenie i stanowią powiew świeżości wśród tradycyjnych kadrów.

Zdjęcia z lotu ptaka

Operator drona

Kim jest operator drona? To oczywiście osoba, która pilotuje urządzenie zdalnie, pozostając na ziemi. Operator przez cały lot ma podgląd tego, co uwiecznia kamera drona – jest więc jednocześnie fotografem lub operatorem kamery. Oznacza to, że podczas nagrań musi zrobić nie tylko świetne ujęcia, lecz przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo osób znajdujących się w zasięgu drona.

Część osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że do latania profesjonalnym dronem konieczne jest odbycie szkolenia i zdobycie uprawnień. Oczywiście mamy je wszystkie – jeśli więc szukasz zaufanego operatora drona, dobrze trafiłeś!

Operator drona

Bezpieczeństwo

Drony bardzo szybko zyskały popularność w Polsce. Niestety część ich użytkowników zapomina, że z przestrzeni powietrznej korzystają także statki załogowe – dlatego w życie weszły przepisy, wymagające od operatorów zdobycie uprawnień w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Obowiązkowe szkolenia i testy mają zapewnić bezpieczeństwo tym, którzy znajdują się w powietrzu oraz tym, którzy znajdują się na ziemi.

Chociaż posiadamy niezbędne uprawnienia do nagrywania dronem, wierzymy, że oprócz nich w naszej pracy przydaje się zdrowy rozsądek. Nie prowokujemy ryzykownych sytuacji i nie dopuszczamy, by podczas nagrań coś zagrażało naszym klientom lub ich mieniu.

Bezpieczeństwo

Ceny usług zdjęć i filmowania dronem

Cena filmowania z drona może różnić się, w zależności od kilku kryteriów. Jest to m.in. czas spędzony na planie filmowym, ilość startów drona, skomplikowanie ujęć, długość nagrań (lub ilość zdjęć) itp.

Ceny usług zdjęć i filmowania dronem

Rodzaje ujęć z drona:

Nagrywanie z lotu ptaka daje wiele możliwości. Poznaj podstawowe zapierające dech w piersiach ujęcia.

Ujęcia odkrywające – polegają na umieszczeniu obiektu poza kadrem, a potem jego stopniowym odsłanianiu.

Ujęcia śledzące – dron leci równolegle do poruszającego się obiektu.

Ujęcia typu „panning” – dron tylko częściowo śledzi obiekt. Będąc w powietrzu, jego kamera porusza się w zgodnie z linią przemieszczania się obiektu.

Ujęcia po łuku – to manewr dookoła obiektu.

Lot w górę – czyli płynne oddalanie się drona w górę nad obiektem.

Ujęcia „dolly zoom” – to manewr łączący zmianę ogniskowej kamery i odległości drona od obiektu tak, by zmieniła się perspektywa tła, lecz nie pierwszego planu.

Kontakt

Zadzwoń lub napisz do nas i dowiedz się, co potrafimy:

kontakt@digitaldamage.pl

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

Rozumiem