Kreacja i scenariusz

Dlaczego kreacja i scenariusz są ważne?

Kreacja i scenariusz to bardzo ważne części całej produkcji – rozpoczęcie bez nich zdjęć jest działaniem po omacku.

Celem kreacji jest dokładne określenie, jak ma wyglądać dany film. To czas, w którym wspólnie możemy zastanowić się nad treścią filmu scena po scenie, pomyśleć o tym, jak wyobrażamy sobie aktorów i na jakim tle chcemy ich przedstawić. Wstępny pomysł pomaga napisać dobry, wyczerpujący scenariusz. A taki scenariusz z kolei stanowi podstawę do zaplanowania harmonogramu zdjęć i znacząco ułatwia pracę na planie. Dzięki niemu w dniu nagrania wszyscy wiedzą, co mają robić.

Jak powstaje scenariusz?

Jak zapewne wiesz, scenariusz to „instrukcja” do filmu, scena po scenie. Zawiera on nie tylko kwestie wypowiadane przez aktorów, lecz także ogólnie opisuje poszczególne kadry. Scenarzysta nie wskazuje co do szczegółu, jak ma wyglądać każda scena. Dzięki temu kreatywnością mogą wykazać się aktorzy, reżyser i producent zdjęć. Zadaniem scenarzysty jest więc wymyślenie i opisanie ogólnej koncepcji filmu.

Jak powstaje scenariusz?

Pomysł na film jest kluczem do sukcesu

Dlaczego jedne filmy zapadają w pamięć, a inne nie? Ponieważ tylko część z nich powstała na bazie dobrego, innowacyjnego pomysłu. Dotyczy to zarówno produkcji pełnometrażowych, jak i reklam. Kluczem do stworzenia zapadającego w pamięć filmu jest chwytliwy pomysł.

Z tego względu tak wielką wagę przykładamy do kreacji. Jeśli nie masz swojego pomysłu na reklamę produktową czy wizerunkową, zgłoś się do nas. Przeprowadzimy niejedną burzę mózgów, by wymyślić niebanalny scenariusz Twojego filmu. Wierzymy, że kreatywne, nieszablonowe podejście do każdej produkcji jest konieczne, by zyskała ona efekt „wow”.

scenariusz

Przełamywanie schematów

Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, że część filmów opiera się na znanych schematach. Nie oznacza to oczywiście, że ich stosowanie to zawsze zły pomysł. Widzowie lubią schematy – dzięki nim wiedzą, czego spodziewać się po danej produkcji.

Prawdziwe wrażenie robią jednak te filmy, w których schematy są przełamywane, a treść całkowicie zaskakuje widza. Dlatego tak ważne jest kreatywne, indywidualne podejście do każdego zlecenia. Czasami najdziwniejsze pomysły okazują się strzałem w dziesiątkę.

Jeśli chciałbyś, by Twoja produkcja odbiegała od przyjętych norm – zleć jej kreację nam. Z pewnością uda nam się wymyślić scenariusz, który zaskoczy wszystkich!

Przełamywanie schematów

Kontakt

Zadzwoń lub napisz do nas i dowiedz się, co potrafimy:

kontakt@digitaldamage.pl

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

Rozumiem