Postprodukcja i animacja

Czym jest preprodukcja filmowa?

Jak zapewne się domyślasz, do nagrań zawsze trzeba się dobrze przygotować. Nigdy nie bagatelizujemy tego etapu – to właśnie staranne przygotowania są kluczem do sukcesu na planie zdjęciowym. Ten okres nazywamy w branży preprodukcją.

Przygotowanie do zdjęć obejmuje nie tylko wymyślenie koncepcji filmu, przygotowanie storyboardów, czy napisanie ciekawego scenariusza. Czas ten poświęcamy również na dokładne oszacowanie kosztów produkcji, rezerwację miejsc na nagrania, uzyskanie różnorodnych zgód, znalezienie odpowiednich aktorów itd. To też czas, w którym dopinamy nagrania na ostatni guzik.

Mówiąc prościej – preprodukcja ma na celu zorganizowanie dni zdjęciowych tak, by praca przebiegała płynnie i nic nie było w stanie nas zaskoczyć.

Czym jest preprodukcja filmowa?

Ile kosztuje preprodukcja filmu reklamowego?

Preprodukcję filmu zawsze wyceniamy indywidualnie – jej ceny nie da się uśrednić. To dość logiczne: zupełnie inne są koszty zaplanowania kilkugodzinnego nagrania w biurze klienta, a inne – zarezerwowania jachtu na tydzień zdjęć u wybrzeży Chorwacji. Oczywiście koszty preprodukcji poznasz przed rozpoczęciem przez nas pracy – nigdy nie zaskoczymy Cię fakturą za coś, czego wspólnie nie ustaliliśmy.

Co ciekawe, część obowiązków związanych z preprodukcją, wykonują… nasi klienci. Rezerwacja sali konferencyjnej na dzień nagrań w Twoim biurze też jest elementem preprodukcji!

Ile kosztuje preprodukcja filmu reklamowego?

Czym jest postprodukcja filmowa?

Zrobienie dobrych zdjęć to dopiero połowa sukcesu. Nagrana „surówka” musi jeszcze trafić do montażu, a także korekty dźwiękowej i barwnej. W czasie postprodukcji dodawane są też zaplanowane animacje i efekty specjalne oraz udźwiękowienie. Postprodukcja sprawia, że nagrany materiał zaczyna stawać się dobrze przemyślanym filmem i zyskuje „to coś”.

Pracując z nami, nie musisz znać nazw poszczególnych efektów specjalnych, ani technicznej nomenklatury. Wystarczy, że nakreślisz nam, jakiego filmu oczekujesz, a my zrobimy wszystko, by uzyskać ten rezultat. Postprodukcja to też czas, by nanieść ostatnie poprawki i zatuszować ewentualnie niedoskonałości, które pojawiły się w trakcie nagrań.

Być może masz nagrany swój materiał i chciałbyś, abyśmy zajęli się jego profesjonalną obróbką? Daj nam znać. Razem ustalimy, jaki film ma z niego powstać.

Czym jest postprodukcja filmowa?

Ile kosztuje postprodukcja filmu reklamowego?

Postprodukcję, podobnie jak preprodukcję, zawsze wyceniamy indywidualnie. Tu również finalny koszt usługi zależy od ilości pracy, jaką będziemy musieli włożyć w doszlifowanie filmu. Krótkie reklamy, wymagające tylko montażu i lekkiej korekty, są z oczywistych względów tańsze niż teledysk pełen skomplikowanych efektów specjalnych.

Ile kosztuje postprodukcja filmu reklamowego?

Kontakt

Zadzwoń lub napisz do nas i dowiedz się, co potrafimy:

kontakt@digitaldamage.pl

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić Ci najlepszą jakość na naszej stronie!

Rozumiem